Błąd Windows Update - naprawa aktualizacji systemu

Dodane przez AdrianM - czw., 10/05/2017 - 08:07
logo_windows_update_epointer.pl

Ostatnio spotkałem się z niepoprawnym działaniem Windows Update, zarówno po instalacji nowych systemów jak i w wyniku samych aktualizacji. Podobnie jak w przypadku wystąpienia innych błędów z systemem czy aplikacjami, należy przede wszystkim sprawdzić komputer pod kątem szkodliwego oprogramowania. Jeśli skanowanie antywirusem nic nie wykryje, a próby resetowania Windows Update poprzez wbudowane w system narzędzia (https://support.microsoft.com/pl-pl/help/971058/how-do-i-reset-windows-update-components) lub dedykowane oprogramowanie pobrane ze stron Microsoftu (Windows Update Troubleshooter) nie naprawią błędu, warto skorzystać z aplikacji Tweaking.com - Windows Repair. We wszystkich przypadkach, z którymi miałem do czynienia, przywrócił on działanie WU.

błąd_widows_update_epointer.pl

 

Przed naprawą

Zanim przejdziemy do opcji naprawy programu, odsyłam do artykułu z zaleceniami, które zwiększą bezpieczeństwo Waszych danych i szanse usunięcia błędu Windows Update oraz innych kłopotów z systemem:  http://epointer.pl/windows-repair-zalecane-narzędzia-i-czynności-przed-naprawami-systemu

 

Naprawa Windows Update

Po uruchomieniu Windows Repair przechodzimy do trybu awaryjnego Windows, który ma za zadanie przyśpieszyć i uskutecznić naprawę. W tym celu zapisujemy ewentualne zmiany w programach przy których pracowaliśmy, wybieramy opcję „Reboot To Safe Mode”, następnie zapytani czy na pewno chcemy zamknąć wszystkie działające aplikacje i ustawić tryb awaryjny przy ponownym uruchomieniu, klikamy „Tak”

windows_repair_tryb_awaryjny_windows_epointer.pl

 

Kolejno zostaniemy poinformowani o pomyślnym ustawianiu trybu awaryjnego przy ponownym uruchomieniu, klikamy „Tak” aby uruchomić ponownie komputer.

windows_repair_potwierdzenie_przejścia_w_tryb_awaryjny_epointer.pl

 

Po restarcie system załaduje niezbędne sterowniki i usługi oraz będzie posiadał podstawową funkcjonalność. Możliwe, że rozdzielczość ekranu zmieni się na mniejszą. Po uruchomieniu Windows Repair wybieramy zakładkę „Repairs – Main”. W otwartej zakładce wybieramy opcję „Open Repairs”.

windows_repair_repairs_main_naprawa_błędu_windows_update_epointer.pl

 

W otwartym oknie wybieramy kolejno zakładkę „Repairs”, rozwijamy listę opcji „(Presets)” i zaznaczamy „Windows Update”. W ten sposób do procesu naprawy włączone zostaną wszystkie opcje, które mogą pomóc rozwiązać problemy z aktualizacjami systemu. Następnie klikamy „Start Repairs”, po czym program uruchomi wszystkie wskazane zadania.

windows_repair_naprawa_błędu_windows_update_epointer.pl

 

Proces naprawy powinien potrwać około pół godziny (w moim przypadku było to dokładnie 29 minut i 53 sekundy). Po zakończeniu wszystkich zadań program poinformuje o konieczności ponownego uruchomienia systemu, zgadzamy się klikając „Tak”.

windows_repair_windows_update_naprawa_błędu_epointer.pl

 

Bardzo możliwe, że zaraz po ponownym uruchomieniu komputera, po próbie wyszukania aktualizacji Windows Update dalej wskazywał będzie błąd. Kolejne ponowne uruchomienie powinno rozwiązać problem na stałe.

poprawnie_działające_aktualizacje_systemu_windows_update_epointer.pl