Drupal - błąd ustawień trusted_host_patterns - naprawa

Dodane przez AdrianM - czw., 09/14/2017 - 22:13
druplicon_epointer.pl

Prawdopodobnie po instalacji CMF-a Drupal, po przejściu do zakładki „Raporty”, a następnie do opcji „Raport o stanie witryny” wyświetlony zostanie monit o błędzie ustawień zaufanych hostów: „Ustawienie trusted_host_patterns nie zostało skonfigurowane w settings.php. Może to skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa. Konfiguracja tego ustawienia jest wysoce zalecana. Więcej informacji znajduje się na stronie Ochrona przed atakami na nagłówek HTTP HOST.” (monit ten będzie widniał również po przejściu do zakładki „Konfiguracja”).

Drupal_błąd_ustawień_zaufanych_hostów_epointer.pl

Przy naprawianiu tego błędu za pomocą poniższych kroków musimy zachować ostrożność, niewłaściwa ingerencja w kod strony może uniemożliwić prawidłowe funkcjonowanie witryny oraz systemu zarządzania treścią.

 

Nadawanie uprawnień

Pierwszym krokiem będzie połączenie się poprzez klienta FTP z naszym serwerem. Następnie wchodzimy do folderu „sites” i edytujemy uprawnienia dostępu do katalogu „default”. W programie FileZilla robimy to poprzez kliknięcie prawym przyciskiem myszy na folderze „default”, a następnie wybranie z rozwijanej listy opcji „Prawa pliku…” Zmieniamy uprawnienia na „755”, dzięki czemu właściciel będzie miał również prawo do zapisu, po czym klikamy „OK”.

Drupal_struktura_katalogów_zmiana_uprawnień_do_folderu_epointer.pl

Kolejnym krokiem jest wejście do folderu „default” i zmiana uprawnień pliku „settings.php” analogicznie jak wcześniej w katalogu „default” na „755”.

Drupal_struktura_katalogów_zmiana_uprawnień_do_pliku_epointer.pl

Edycja pliku „settings.php”

Ostatnim etapem naprawy błędu jest otwarcie pliku „settings.php” w notatniku (lub w innym programie umożliwiającym edycję), przewinięcie i dodanie na końcu, pod odczytanym kodem następujących linii:

- dla stron bez „www” w nazwie („epointer” oraz „.pl” zamieniamy na nazwę witryny i rozszerzenie, którego użyliśmy przy rejestracji domeny):

$settings['trusted_host_patterns'] = array(

 '^epointer\.pl$',

);

Drupal_edycja_pliku_settingsphp_epointer.pl

 

- dla stron z „www” w nazwie („epointer” oraz „.pl” zamieniamy na nazwę witryny i rozszerzenie, którego użyliśmy przy rejestracji domeny):

$settings['trusted_host_patterns'] = array(

 '^www\.epointer\.pl$',

);

 

Po zakończeniu edycji kodu zamykamy plik, a następnie zapisujemy zmiany na serwerze klikając „Tak”.

Drupal_zapisywanie_zmian_pliku_wysyłanie_przez_ftp_epointer.pl

Na koniec zmieniamy uprawnienia do pliku „settings.php” i katalogu „default” z powrotem na „555”

 

W „Raporcie o stanie witryny” informacja o błędzie przestanie być wyświetlana i będziemy mogli zobaczyć właściwy monit:

drupal_ustawienia_zaufanych_hostów_epointer.pl

 

Źródło: https://youtu.be/FxIginfXTIU