Drupal

Simplytest.me – testowanie rdzeni, modułów i skórek Drupala

Dodane przez AdrianM - pon., 11/13/2017 - 07:52

Za pomocą strony simplytest.me możemy łatwo sprawdzić nowe funkcje i usprawnienia kolejnych wydań rdzenia Drupala oraz jakie skutki przyniesie instalacja danej skórki czy modułu bez ingerowania w kod naszej strony. Ponadto gdy planowane zmiany wykonamy na próbnej witrynie, ewentualne niepowodzenia i wdrażanie rozwiązań nie wpłynie na wydłużenie przerwy technicznej.

BigPipe – moduł Drupala przyśpieszający wyświetlanie statycznych elementów stron

Dodane przez AdrianM - wt., 10/17/2017 - 08:02

Szybkość ładowania stron ma pozytywny wpływ na interakcje, doświadczenia użytkownika z witryną (UX) oraz na skuteczność pozycjonowania (SEO). Aby zauważalnie zwiększyć szybkość wyświetlania powtarzalnych elementów stron zbudowanych na Drupalu, w CMF-ie wystarczy zainstalować moduł BigPipe. Technologię tę jako pierwszy wykorzystał Facebook.

Drupal - błąd ustawień trusted_host_patterns - naprawa

Dodane przez AdrianM - czw., 09/14/2017 - 22:13
Prawdopodobnie po instalacji CMF-a Drupal, po przejściu do zakładki „Raporty”, a następnie do opcji „Raport o stanie witryny” wyświetlony zostanie monit o błędzie ustawień zaufanych hostów: „Ustawienie trusted_host_patterns nie zostało skonfigurowane w settings.php. Może to skutkować zagrożeniem bezpieczeństwa. Konfiguracja tego ustawienia jest wysoce zalecana. Więcej informacji znajduje się na stronie Ochrona przed atakami na nagłówek HTTP HOST.” (monit ten będzie widniał również po przejściu do zakładki „Konfiguracja”).

Drupal – historia darmowego CMF-a dla stron o dowolnym stopniu złożoności

Dodane przez AdrianM - pon., 09/11/2017 - 23:01
Postanowiłem nie wymyślać koła na nowo, dlatego zdecydowałem się skorzystać z gotowego, darmowego systemu zarządzania treścią. Wybór CMS-a, a dokładnie CMF-a, padł na Drupala. Decyzja ta nie była motywowana prostotą obsługi (na tym polu Drupal przegrywa z Wordpressem, którego serdecznie polecam początkującym webmasterom), ale elastycznością. Umożliwia on  stworzenie najbardziej zaawansowanych internetowych stron i aplikacji działających w sieci. Jego możliwości są więc ograniczone tylko dostępnymi technologiami. Na korzyść Drupala przemawia także fakt, że z jego zalet korzystają tacy pionierzy jak IBM, Intel czy Sony. Pierwszy wpis chcę poświęcić historii Drupala, na którym opiera się epointer.pl.